Notice: fwrite(): write of 576 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home1/sharift1/public_html/iepm.ir/system/library/cache/file.php on line 53Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home1/sharift1/public_html/iepm.ir/system/framework.php:42) in /home1/sharift1/public_html/iepm.ir/catalog/controller/startup/startup.php on line 99Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home1/sharift1/public_html/iepm.ir/system/library/cache/file.php on line 32Notice: fwrite(): write of 414 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home1/sharift1/public_html/iepm.ir/system/library/cache/file.php on line 53Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home1/sharift1/public_html/iepm.ir/system/framework.php:42) in /home1/sharift1/public_html/iepm.ir/catalog/controller/startup/startup.php on line 157کمربند پژو کمربند سمند کمربند وانت معمولی کمربند وانت جدبد کمربند نیسان قدیم کمربند نیسان جدید کمربند نیسان بهینه
کمربندخودرو
کمربندخودرو
کمربندخودرو
کمربندخودرو

کمربندخودرو

0 نظرسفارش (0)
220,000تومان
تولید کنندگان بادی سازان پیچک
کد محصول: کمربند پژو کمربند سمند کمربند وانت معمولی کمربند وانت جدبد
موجودی: در انبار
جدول اندازه ها

بررسی اجمالی

کمربندخودرواواع کمربند خودرو و ماشین های ایرانی و خارجی خرید کمربند خودرو و ماشین های مدل بالا و ماشین های روز کمربند خودرو رنگی با بهترین مواد و متریال ساختی کمربند خودرو حرفه ای کمربندهای ویژه خودروکمربند ایمنی ، ...

کمربندخودرو

اواع کمربند خودرو و ماشین های ایرانی و خارجی 

خرید کمربند خودرو و ماشین های مدل بالا و ماشین های روز کمربند خودرو رنگی با بهترین مواد و متریال ساختی کمربند خودرو حرفه ای کمربندهای ویژه خودرو

کمربند ایمنی ، جزو اولین اختراعات بشر برای ایمن سازی خودرو بوده و امروزه نیز مهمترین بخش خودرو جهت افزایش ایمنی سرنشینان خودرو به حساب می آید به طوری که اگر راننده ای در ایمن ترین خودرو ، با انبوهی از سایر تجهیزات مانند کیسه هوا و ... بنشیند ولی کمربند خودرو را نبندد ، در هنگام تصادف به شدت آسیب خواهد دید و پیشرفته ترین تجهیزات ، هیچ کمکی به حفظ جان سرنشینان یا کاهش خسارات و تلفات جانی نخواهند کرد ، بنابراین کمربند ایمنی ، پیش نیاز تمامی تجهیزات و سیستم های ایمنی خودرو می باشد.
با گذر زمان ، کمربندهای ایمنی نیز همراه با سایر قسمت های خودرو پیشرفت داشته اند و انواع کمربند پیش کشنده و کمربند محدود کننده نیرو در خودروها استفاده می شود که در ادامه به چرایی استفاده  از آنها و عملکر آنها خواهیم پرداخت.
آشنایی با اجزای کمربند ایمنی

اما کمبر بند های سه نقطه ای هنوز دارای معایبی بود که باعث بوجود آمدن ضربات سنگینی به بدن راننده می گردید چرا که راننده زمانی که بر روی صندلی نشسته است دارای فاصله اندکی با صندلی و همچنین کمربند می باشد همین میزان اندک باعث می گردد که وقتی خودرو بصورت ناگهانی با مانعی برخورد کند و متوقف می گردد ،بدن راننده حرکتی جزیی اما با سرعت و شتاب بالا داشته باشد . همین امر سبب می گردد که فشار بسیاری بر قفسه سینه و اندام داخلی بدن وارد گردد و اغلب در تصافات سنگین موجب آسیب دیدگی جدی می گردید که صد البته از نبستن کمر بند کمتر است.همین امر موجب گردید که خودروهای امروزی به کمر بند های پیش کشنده مجهز گردند. این سیستم جدید باعث می گردد که در هنگام تصادف و در کسری از ثانیه کمر بند بصورت محدود کشیده شود و راننده را به صندلی قفل نماید تا همین فاصله اندک از بین برود. این سیستم بلافاصله  بعد از عمل کردن از مدار خارج می گردد تا کمربند به وظیفه خود عمل کند. از دیگر مزایایی کمربند های پیش کشنده کنترل حرکت بدن راننده به سوی کیسه های هواست بدین ترتیب که صورت بدن راننده را به مرکز کیسه هوا هدایت می کند. البته توجه داشته باشید تمامی این مراحل (ارسال سگینال از سوی سنسور ها ،عملکردن پیش کشنده و غیر فعال شدن نیروی پیش کشنده )در کسری از ثانیه صورت می پذیرد.

بستن کمربند ایمنی

بستن کمربند ایمنی

۱- زبانه قفل (C) را بگیرید.


۲- تسمه کمربند را به آرامی بیرون بکشید.


۳- زبانه (C) را داخل قفل (D) جا بزنید، پس از قفل شدن صدای کلیک شنیده می‌شود.


۴- قسمت روی پای کمربند را در پایین‌ترین نقطه ممکن بسته و از بستن کمربند بر روی شکم خودداری نمایید، سپس قسمت شانه کمربند را به گونه‌ای تنظیم نمایید که کاملاً بدن شما را در بر گیرد.


بستن کمربند ایمنی عقب وسط فقط با یک قفل

بستن کمربند ایمنی صندلی عقب وسط فقط با یک قفل خطرناک است. در صورتیکه فقط یک جفت زبانه و قفل بسته شوند (زبانه (A) و قفل (B) یا زبانه (C) و قفل (D))، کمربند ایمنی قادر به حفاظت کامل نخواهد بود. در صورت بروز تصادف یا ترمزهای ناگهانی ممکن است سرنشین از زیر کمربند لغزیده و مصدوم گردد. همیشه از بسته بودن هر دو جفت قفل و زبانه کمربند اطمینان حاصل نمایید.


جمع نمودن کمربند ایمنی صندلی عقب وسط برای پایین آوردن و خواباندن پشتی صندلی جهت افزایش محل قرارگیری بار

بستن کمربند ایمنی

برای جمع نمودن کمربند وسط و پایین آوردن پشتی صندلی جهت حمل بار، یک جسم نازک همانند کلید را داخل شکاف (A) قفل صندلی (B) فرو کنید.   


هشدار

همیشه پیش از خواباندن پشتی صندلی عقب، قسمت شانه کمربند را باز نمایید. باز نکردن تسمه روی شانه کمربند ایمنی منجر به صدمه دیدن کمربند ایمنی، قفل کمربند ایمنی و پشتی صندلی می‌گردد.


جمع کردن و بیرون کشیدن کمربند ایمنی صندلی عقب وسط

جمع کردن و بیرون کشیدن کمربند ایمنی صندلی عقب وسط

برای جمع نمودن کمربند ایمنی صندلی عقب وسط، تسمه کمربند را جمع نموده و زبانه (A) را داخل شکاف جا بزنید.


هشدار

پس از جمع نمودن کمربند ایمنی، از جمع و قفل شدن مطمئن کمربند ایمنی در شکاف مربوطه اطمینان حاصل نمایید. در صورت جمع نشدن صحیح، ممکن است کمربند ایمنی به صندلی گیر کرده و آسیب ببینید.


توجه

برای موظف نمودن سرنشین صندلی عقب وسط به بستن کمربند ایمنی توصیه می‌شود قسمت روی پا کمربند ایمنی به جز زمان تا نمودن صندلی بسته باشد.


نصب مجدد کمربند ایمنی پس از برگرداندن پشتی صندلی‌ها به وضعیت عمودی

برای نصب مجدد کمربند ایمنی صندلی عقب وسط پس از بازگرداندن پشتی صندلی‌ها به موقعیت عمودی، زبانه (A) را گرفته و داخل قفل (B) جا بزنید تا صدای کلیک ناشی از قفل شدن آن را بشنوید. حال کمربند ایمنی آماده استفاده سرنشین می‌باشد.


توجه

پس از بازگرداندن پشتی صندلی عقب به وضعیت عمودی، مجدداً قسمت روی پای کمربند ایمنی را ببندید.

ارتقا این نوع از کمربند ها همچنان ادامه دارد بطوریکه در برخی خودروهای مردن که به رادار و سیستم های جلوگیری از تصادف مجهز هستند ،پیش از اینکه تصادف رخ دهد سنسور های کمربند های پیش کشنده را فعال می نمایند . این سیستم در زمانی که خودرو تشخیض می دهد که فاصله با مانع جلویی کم است و احتمال ترمز شدید وجود دارد وارد عمل می گردد تا بدون تصادف هم بدن راننده را محافظت نمایید

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، کمربندهای ایمنی مرسوم که در خودروها به کار می رود ، از دو تسمه بالایی و پایینی تشکیل شده و این دو تسمه در سه نقطه به اتاق خودرو متصل می شوند که با شماره های یک تا سه نشان داده شده است. در نقطه سه ، کمربند ثابت ، در نقطه دو کمربند قابلیت قفل شدن دارد و در نقطه یک کمربند کش آمده و قابلیت افزایش طول خواهد داشت ، این سه نقطه را در نظر داشته باشید چون در ادامه مطلب از مفهوم این سه نقطه استفاده خواهد شد.


مدل خودرو نصب صندلی

جلو عقب وسط

کمربند پراید صبا 150 100 80

کمربند پراید 111 150 100 80

کمربند پراید 131 150 100 80

کمربند پراید 132 150 100 80

کمربند پراید 141 150 100 80

کمربند پژو پارس 220 170 150

کمربند پژو 405 220 170 150

کمربند پژو 206 220 170 150

کمربند سمند 220 170 150

کمربند وانت معمولی 190

کمربند وانت جدبد 190

کمربند نیسان قدیم 190

کمربند نیسان جدید 190

کمربند نیسان بهینه 190نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
 ترامپولین  قطر1.5 طرح پاندا
 ترامپولین دایره ای قطر 3 متر
 ترامپولین دایره ای قطر 4 متر
 ترامپولین دایره ای قطر1.5 متر
 چمن مصنوعی ورزشی دالیا10 ابعاد 2 در 1
استخر توپ بادی

استخر توپ بادی

6,880,000تومان