شن تزیینی آکواریوم کد 00140 وزن 1500 گرم
شن تزیینی آکواریوم کد 00140 وزن 1500 گرم
شن تزیینی آکواریوم کد 00140 وزن 1500 گرم

شن تزیینی آکواریوم کد 00140 وزن 1500 گرم

0 نظرسفارش (0)
23,000تومان
کد محصول: شن اکواریم ، شن مخصوص اکواریم
موجودی: در انبار
جدول اندازه ها

بررسی اجمالی

شن و ماسه اکواریمچینش و آرایش شن آکواریوم شن اکواریم  شن اکواریم سبک تایوانی :این سبک تلفیق ظریفی از  شن آکواریوم شن اکواریم  های ایواگومی و جنگلی میباشد که هدف در ان ای...

شن و ماسه اکواریم


چینش و آرایش شن آکواریوم شن اکواریم  


شن اکواریم سبک تایوانی :


این سبک تلفیق ظریفی از  شن آکواریوم شن اکواریم  های ایواگومی و جنگلی میباشد که هدف در ان ایجاد یک منظره واقعی است و در بعضی از این  شن آکواریوم شن اکواریم  ها علاوه بر چوب و سنگ از المانهایی مانند مجسمه های کوچک برای کمک به طراحی و رساندن پیامی خاص به مخاطب استفاده میشود.  شن آکواریوم شن اکواریم  سبک تایوانی 


شن اکواریم  سبک طبیعی:

این سبک در واقع با الهام گرفتن از طبیعت در تلاش برای خلق مناظر زیر اب میباشد و اصولا مناظری مانند کوهها، جنگل ها ، رودها و سایر موارد بعنوان منبع الهام بخش استفاده میشوند. در این سبک علاقمندان آزادانه با استفاده از گیاهان و لوازم طراحی شروع به طراحی میکنند و میتوان این سبک را آزادانه ترین و زیباترین سبک  شن آکواریوم شن اکواریم ی نامید.

 شن آکواریوم شن اکواریم  سبک طبیعی 

در مجموع این نوع تقسیم بندیها از یک مرجع خاص انتخاب نشده اند و تقسیم بندیهای بسیار دیگری نیز وجود دارد که ما از اشاره به انها پرهیز کردیم و از نظر ما این نوع تقسیم بندی سبکها قابل درک تر و شناخته شده تر میباشد

ابعاد مناسب  شن آکواریوم شن اکواریم 

ابعاد مناسب یک تانک شیشه ای بسته به فضایی که شما دارید تعریف می‌شود. بهتر است که در کل،  شن آکواریوم شن اکواریم  را تا آنجا که ممکن است بزرگتر بسازید، چونکه محیط های کوچک  شن آکواریوم شن اکواریم ی سریعتر آلوده می شوند و از آنها باید مراقبت بیشتری کرد. ولی به طور کل، طول  شن آکواریوم شن اکواریم  را بسته به فضایی که دارید، عرض آن را حد اقل 40 سانتیمتر و بیشتر و ارتفاع را کمتر از 60 سانتیمتر در نظر بگیرید چونکه عرض کم  شن آکواریوم شن اکواریم  دست شما را در عمق دادن به طراحی داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  می بندد و ارتفاع بالای 60 سانتیمتر، دسترسی شما به کف  شن آکواریوم شن اکواریم  را دشوار می‌سازد و باعث می شود نتوانید به خوبی به  شن آکواریوم شن اکواریم تان رسیدگی کنید و زود از آن دل زده شوید. تعدادی از سایزها بعنوان سایزهای استاندارد معرفی شده اند و اصولا کار کردن در این ابعاد راحت تر میباشد ولی بسیاری از افراد حرفه ای با توجه به ایده وطرحی خاص  شن آکواریوم شن اکواریم  هایی با ابعاد غیر معمول را مورد استفاده قرار میدهند بعنوان مثال افرادی که علاقمند به سبک تایوانی و یا طبیعی دارند در بعضی موارد  شن آکواریوم شن اکواریم هایی را که عرض بیشتری نسبت به ارتفاع دارند مورد استفاده قرار میدهند.

ابعاد مناسب  شن آکواریوم شن اکواریم 

بستر  شن آکواریوم شن اکواریم  گیاهی

بستر محلی برای رشد ریشه گیاهان، تامین کننده مواد غذایی مورد نیاز آنها و نیز بخشی موثر در زیبایی بصری  شن آکواریوم شن اکواریم  است. بسیاری از گیاهان برای رشد نیازمند بستری مناسب هستند که علاوه بر عاری بودن از آهک و داشتن خاصیت اسیدی دارای مواد مغذی از جمله آهن، منگنز، پتاسیم و... باشند، چرا که کمبود این مواد در  شن آکواریوم شن اکواریم  باعث از بین رفتن گیاهان خواهد شد. بسترهای مختلفی در فروشگاه های  شن آکواریوم شن اکواریم ی موجود می باشد که اصولا با یک روش خاص ساخته شده اند  اساس انواع بسترها خاک رس لاتریت است که با افزودن مواد دیگر مانند خاک پیت و خاکسترهای اتشفشانی در دمایی خاص پخته میشوند و تفاوت انواع خاکها  شن اکواریم  

سوالات زیادی در مورد طول عمر و کیفیت انواع بسترها مطرح میشود و لازم میدانم در این فرصت به این سوالات پاسخ داده شود.

شن اکواریم  انواع بسترها با توجه به دمای پخت متفاوت شن اکواریم   نکته مهم دیگر کیفیت مواد مورد استفاده در بسترها میباشد. مواد تشکیل دهنده اصلی بسترها خاک رس، خاکستر اتشفشانی، شن اکواریم  پیتموس و شن اکواریم  بافرها میباشند و در نتیجه  شن اکواریم بغیر از فرایند مورد استفاده برای تولید نوع مواد اولیه نیز بسیار مهم است . تجربه چندساله ما در استفاده از شن اکواریم  بسترهای متفاوت تاییدی برای مطالب ذکر شده میباشد .

بسترهای  شن آکواریوم شن اکواریم ی اواین بار توسط شرکت ADA  شن اکواریم مورد استفاده قرار گرفت و بعد از چند سال سایر برندها نیز اقدام به تولید بسترهای مشابه کردند که بیشتر آنها در ژاپن تولید میشوند به دلیل وجود کارخانجات پیشرفته شن اکواریم  و مواد اولیه مرغوب.

بسترهای  شن آکواریوم شن اکواریم ی مدرن قابلیت اسیدی کردن اب و کم کردن سختی  شن اکواریم را دارا هستند و توانایی انها در کنترل این فاکتورها نیز بسیار مهم میباشد و توصیه ما به شما دوستان استفاده از برندهای معتبر و با تجربه است 

بستر مخصوص  شن آکواریوم شن اکواریم  گیاهی

شرکتهای متفاوت دستورالعمل های متفاوتی را برای استفاده از بسترها داشته و به علاقمندان توصیه میکنند. بعنوان مثال شرکت ADA پاور سند اسپشیال، باکتر 100، کلیر سوپر و تورمالین بی سی را بعنوان افزودنیهای استاندارد در بستر به علاقمندان معرفی میکند و یا شرکت تراپیکا پلنت گرو سابستریت را تولید میکند ولی این بدان معنا نیست که بدون انها بسترها قابل استفاده نیستند و افزودن این ترکیبات باعث بهبود شرایط بستر و طول عمر بستر میشود.

بستر مخصوص  شن آکواریوم شن اکواریم  گیاهی

سیستم فیلتراسیون 


برای رشد خوب گیاهان در  شن آکواریوم شن اکواریم  شما، تمیز بودن آب بسیار مهم است. غبار و بقایای ته نشین شده بر روی سطح برگ ها، باعث بسته شدن منافذ گیاه می شود. به همین جهت فیلتراسیون از مهمترین نکات در نگهداری  شن آکواریوم شن اکواریم  شماست. سیستم های فیلتراسیون مختلفی از جمله فیلتر های داخلی، تاپ فیلترها، فیلترهای سطلی و سامپ و ... وجود دارد. مهم این است که بدانید فیلتر سه وظیفه در داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  برعهده دارد که یکی تصفیه مکانیکی (شفاف کردن ظاهری آب  شن آکواریوم شن اکواریم ) و تصفیه شیمیایی (حذف مواد مضر نیتروژن دار بوسیله باکتری های مفید) و دیگری تولید باکتریهای مفید جهت تصفیه شیمیایی است. حال اینکه انجام این اعمال توسط چه نوع فیلتری صورت گیرد تفاوت زیادی ندارد. البته در  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی توصیه می شود از فیلتر سطلی با قدرت مناسب استفاده شود. حجم گردش آب مناسب برای یک فیلتر بر اساس حجم تانک شما باید طوری باشد که 6 تا 8  بار در ساعت کل آب  شن آکواریوم شن اکواریم  را فیلتر کند.

فیلتراسیون  شن آکواریوم شن اکواریم 

علاوه بر اسفنجها که تصفیه مکانیکی و هم در تصفیه شیمیایی نقش دارند سایر مواد داخل فیلتر (مدیا) عمدتاً کارایی بیولوژیکی دارند و در رشد و تکثیر باکتری های مفید و تصفیه شیمیایی آب دخیل هستند. سرامیکهای طبیعی و مصنوعی و بایو بال ها مواد توپی شکل و استوانه ای شکل با مارک های مختلفی هستند که برای هر نوع  شن آکواریوم شن اکواریم ی (خصوصاً  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی) فضایی برای تشکیل کلونی باکتری ها ایجاد میکنند. کربن یا ذغال اکتیو و مواد جذب کننده دیگر با جذب فسفات، نیترات و رنگ و بو از جمله مدیاهای مرسوم هستند. در  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی، از کربن اکتیو جز در مواردی خاص، استفاده نمی شود. بالا رفتن و به هم خوردن تعادل میان نیترات و فسفات (معمولاً باید نیترات کمتر از فسفات باشد) باعث رشد جلبک های ناخواسته خواهد شد که این مساله مطلوبی نیست. ضمناً در صورت نداشتن جریان و چرخش ملایم و کافی در داخل تانک می بایست از موج سازها استفاده شود تا از رشد جلبک های پرزی شکل سیاه در نوک برگ ها و رو سنگ و چوب داخل آب جلوگیری شود.
فیلتراسیون  شن آکواریوم شن اکواریم 


یک سیستم فیلتراسیون مناسب برای  شن آکواریوم شن اکواریم  های آب شیرین، میبایست امکان رشد و تکثیر باکتری های مفید را فراهم کند تا آب از لایه های مختلف عبور کرده و فیلتراسیون مکانیکی و بیولوژیکی در ان انجام شود. در  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی سیستم فیلتراسیون با فیلتر سطلی بهتر است چونکه تمیز کردن آن دردسر کمتری دارد و فضای داخلی  شن آکواریوم شن اکواریم  را اشغال نمیکند و گردش اب مطلوب تری ایجاد میکند.
فیلترهای سطلی حجم مناسبی برای مدیاها و پدهای نظافتی دارا میباشند که این امر کمک زیادی به فیلتراسیون  شن آکواریوم شن اکواریم  میکند وبه دلیل عدم وجود تلاطم مانع از هدر رفت دی اکسید کربن میشود .بعلاوه امکان اتصال چربی گیر و یا راکتورهای دی اکسید کربن به فیلترهای سطلی نیز وجود دارد که بسیار با اهمیت است. خرید فیلتر سطلی از نظر کارایی، حجم مناسب گردش اب و اتصالات مناسب کاربردی، بسیار با اهمیت است.
فیلتراسیون  شن آکواریوم شن اکواریم 

لتر اسمز معکوس (RO)


در  شن آکواریوم شن اکواریم  گیاهی استفاده از فیلتر اسمز معکوس (RO) بسیار مرسوم است چونکه آب تصفیه شده از طریق این فیلتر کمترین سختی و رسوبات را دارد. آب شهری به خاطر رسوبات و سختی نسبتاً بالا مناسب استفاده در  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی نیست و بهتر است بخش زیادی از آب داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  را با استفاده از فیلترهای اسمز معکوس که در منازل برای تهیه آب شرب به کار می‌روند، تأمین کنیم. برای تست کیفیت آب خروجی از این فیلترها می توان از قلم سنجش ذرات محلول (TDS سنج)، دستگاه یا محلول سنجش اسیدیته آب (pH متر) و سایر ابزار و محلولهای تست آب استفاده کرد. در نظر داشته باشید که آب خروجی از این فیلترها فاقد برخی عناصر و مواد موجود در آب شهری هستند که برای رشد گیاهان ضروری است.
فیلتر  شن آکواریوم شن اکواریم  اسموز
بعلاوه اب های اسمز معکوس با سختی صفر فاقد سیستم بافری میباشند که اصلا خوب نیست و باید میزان سختی اب با استفاده از بافرها وافزاینده های سختی تنظیم شود تا از نوسانات شدید اسیدیته جلوگیری شود و مواد معدنی مفید به اب باز گرداننده شود .از جمله افزاینده های مناسب به اب های حاصل از اسمز معکوس میتوان به مینرالیز اکوا ویترو و اکوییلیبریوم سیکم اشاره کرد .

لوازم و تجهیزات فیلتراسیون  شن آکواریوم شن اکواریم  را نیز میتوانید در این لینک خریداری نمایید


نور و روشنایی  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی

نور یکی از مهمترین پارامترهایی رشد و سلامت در  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی است. با وجود انتخاب های گسترده ای که برای روشنایی  شن آکواریوم شن اکواریم  وجود دارد، انتخاب یک روشنایی مناسب میتواند بسیار گیج کننده باشد اما در ادامه به تعدادی از نکات قابل توجه اشاره خواهیم کرد تا نکات مبهم این موضوع برای شما کاهش یابد. هر چند که ممکن است، استفاده از نور لامپ های مهتابی معمولی یا لامپ های کم مصرف، برای برخی از گیاهان پاسخگو باشد ولی برای داشتن یک  شن آکواریوم شن اکواریم  گیاهی حرفه ای نیاز به نورهایی با طیف و توان مشخص و استاندارد دارید.
امروزه لامپهای تی 5 مناسبترین وبهترین انتخاب برای  شن آکواریوم شن اکواریم های گیاهی میباشند که از خانواده لامپهای کامپکت فلورسنت هستند، لامپهای اف پی ال و کم مصرف نیز از خانواده لامپهای کامپکت فلورسنت هستند اما کارخانجات تولید لامپهای  شن آکواریوم شن اکواریم  گیاهی تمایل کمتری به تولید انها دارند و کمتر در بازار یافت میشوند. مشکل لامپهای تی 5 سایز انها است که متاسفانه برای  شن آکواریوم شن اکواریم  های کمتر از 60 سانتیمتر امکان استفاده از آنها وجود ندارد و باید به سراغ لامپهای ال ایی دی و یا اف پی ال بروید. در این بین لامپهای متال نیز وجود دارند که در واقع میتوانند بهترین نوع نور برای گیاهان باشند ولی با توجه به مصرف برق زیاد تمایل به استفاده از آنها در سالهای اخیر بسیار کم شده است.
تا اینجا به انواع لامپهای موجود اشاره شد و در ادامه نکاتی تخصصی در مورد نورها گفته خواهد شد که شمارا در انتخاب نور مناسب کمک خواهد کرد.قبل از هر چیز سه فاکتور اصلی در انتخاب نور را شرح میدهم.
نور در  شن آکواریوم شن اکواریم  گیاهی 
کلوین : در اصل بیانگر رنگ نور تابشی میباشد و لزوما مناسب بودن نور را تایید نمیکند و بیشتر جنبه بصری دارد. به تصاویر زیر دقت کنید.
 


CRI: که بیانگر میزان پیوسته بودن نور است نشان میدهد که یک نور به چه میزان در ناحیه مورد نظر شباهت به نور خورشید را دارا میباشد و دارای اهمیت زیادی نمیباشد زیرا گیاهان برای فتوسنتز به تمام طول موجهای نور نیاز ندارند و فقط نواحی خاصی را جذب میکنند.
:PAR   در واقع فاکتور مهم وبا اهمیت در  شن آکواریوم شن اکواریم  پار نور میباشد که بیانگر طول موجهای متمرکز در منبع نور است در واقع کلروفیلها فقط نواحی خاصی از نور را جذب میکند که بیشتر در ناحیه نامرئی هستند بنابراین نمیتوان با نگاه کردن به لامپها و رنگ انها از کیفیت  انها مطلع شد در ادامه نمودار پار یک لامپ استاندارد و نواحی جدب کلروفیلا را میبینید.
مدت زمان نوردهی برای یک  شن آکواریوم شن اکواریم  گیاهی حدود 8 ساعت در روز میباشد. مدت زمان نوردهی میتواند از 6 ساعت شروع شده وبا گذشت زمان افزایش یابد. اضافه کردن یک تایمر به سیستم نور با هدف منظم بودن زمان نوردهی نتیجه بهتری را در پی خواهد داشت. توصیه ما برای  شن آکواریوم شن اکواریم  تازه راه اندازی شده مدت زمان 6 ساعت نور دهی در ماه اول، 7 ساعت در ماه دوم و 8 ساعت از ماه دوم به بعد است.لازم است بدانید برای شروع فتوسنتز هر گیاهی نیاز به مدت زمان خاصی برای نوردهی دارد و در صورتی که مدت زمان نوردهی کوتاه تر از زمان مورد نیاز گیاه باشد گیاه رشد نخواهد کرد.


چه نوع شنی در  شن آکواریوم شن اکواریم  مناسب است؟
توصیه کارشناسان برند آکوا استار( AQUA STAR )درباره ی انتخاب بهترین  شن  شن آکواریوم شن اکواریم  مخصوص شن اکواریم ، شن مرجانی ، شن سیلیس ، شن سنگی ، ماسه اکواریم های  شن آکواریوم شن اکواریم :
استفاده از شنهای متفاوت در طراحی  شن آکواریوم شن اکواریم  امروزه بیش از پیش شده است و این سوال در ذهن علاقمندان ایجاد میشود که چه نوع شنی مناسب برای استفاده در کنار بستر های  شن آکواریوم شن اکواریم  می باشد.
در ابتدا باید به جنس شنها اشاره کنیم، اصولا بهتر است از شنهایی استفاده شود که از نظر اسیدیته خنثی باشند. با توجه به اسیدی بودن آبهای  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی و توانایی خورندگی محیط اسیدی در صورت استفاده از شنهای اهکی سختی آب  شن آکواریوم شن اکواریم  به سرعت بالا رفته و مانع از رشد بسیاری از گیاهان خواهد شد.
بعلاوه در صورت نداشتن تجربه کافی در طراحی های پیچیده اصولا استفاده از چند مدل  شن  شن آکواریوم شن اکواریم  مخصوص شن اکواریم ، شن مرجانی ، شن سیلیس ، شن سنگی ، ماسه اکواریم و بستر توصیه نمیشود زیرا در زمان نظافت امکان مخلوط شدن انها بسیار بالا خواهد بود و جدا کردن مجدد شنها کار دشواری است.
در نهایت توصیه برند آکوا استار به دوستان ایجاد تنوع در طراحی می باشد ولی قبل از اینکار اطلاعات لازم و کافی را جمع آوری نمایید.
این روز ها  شن  شن آکواریوم شن اکواریم  مخصوص شن اکواریم ، شن مرجانی ، شن سیلیس ، شن سنگی ، ماسه اکواریم های رنگی در سایز، جنس و خواص متعدد در دسترس شما عزیزان می باشد، اما قبل از استفاده و یا خرید حتما برسی و مشاره با افراد با تجربه در این زمینه لازم می باشید.
شاید از این مطالب هم خوشتان بیایید :
دکوراسیون حرفه ای اتاق خواب             چیدمان اتاق پذیرایی چگونه باشد؟
در واقع انتخاب  شن  شن آکواریوم شن اکواریم  مخصوص شن اکواریم ، شن مرجانی ، شن سیلیس ، شن سنگی ، ماسه اکواریم و سنگ براساس نوع  شن آکواریوم شن اکواریم  مناسب خواهد بود و شما میتوانید از انواع  شن  شن آکواریوم شن اکواریم  مخصوص شن اکواریم ، شن مرجانی ، شن سیلیس ، شن سنگی ، ماسه اکواریم های کرم و مشکی رودخانه ای،  شن  شن آکواریوم شن اکواریم  مخصوص شن اکواریم ، شن مرجانی ، شن سیلیس ، شن سنگی ، ماسه اکواریم های ریز در رنگ های مشکی، شیری و کرم مخصوص آب شور، انواع سنگ های قلوه ای و تیشه ای رنگی برای  شن آکواریوم شن اکواریم  آب شیرین و انواع ماسه بادی، خاک ها و کودهای مناسب  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی استفاده کنید.
کارشناسان آکوا استار( AQUA STAR )آماده ارایه مشاوره تخصصی به شما در کلیه زمینه های  شن آکواریوم شن اکواریم  های گیاهی یا پلنت( plant )، پاراداریوم و یا پلنت های مینیاتوری( پلنت کوچک )،  شن آکواریوم شن اکواریم  های آب شیرین، و انواع  شن آکواریوم شن اکواریم  آب شور می باشد.


 شن آکواریوم شن اکواریم 


از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


پرش به ناوبریپرش به جستجو
تصویری از یک  شن آکواریوم شن اکواریم  همراه با گیاهان و ماهیهای نواحی گرمسیری
نقشی از مقبره «نب آمون» ۱۴۰۰ سال قبل از میلادِ مسیح در مصر


 شن آکواریوم شن اکواریم  یا آبزی‌دان[۱] محیطی مصنوعی برای نگهداری آبزیان است.  شن آکواریوم شن اکواریم  ظرفی است شیشه‌ای که در آن گیاهان و جانوران آبزی (معمولاً ماهی‌ها) نگه داشته می‌شوند. همان‌طور که واژهٔ باغ وحش برای اشاره به محلی که در آن جانوران روی خشکی زندگی می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد، واژهٔ  شن آکواریوم شن اکواریم  (aquarium) هم به یک بنای عمومی که در آن گروه زیادی از گونه‌های آبزی نگهداری می‌شوند، اشاره می‌کند.  شن آکواریوم شن اکواریم ‌ها معمولاً برای ایجاد فضایی زیبا در خانه یا محل کار خریداری یا ساخته می‌شوند.[۲]


محتویات


۱ پیشینه


۲ تقسیم‌بندی  شن آکواریوم شن اکواریم ‌ها


۳ وسایل مورد نیاز


۴ ویژگی‌ها و نگهداری


۵ راه‌اندازی  شن آکواریوم شن اکواریم  آب شیرین[۴]


۶ کاشت گیاه


۷ ماهیان آب شیرین


۸ ماهیان آب شور


۹ ماهیان گیاه‌خوار[۸]


۱۰ ماهیان گوشتخوار[۹]


۱۱ منابع


۱۲ پیوند به بیرون


پیشینه


چشیدن لذت نگهداری ماهی در مخزن شیشه‌ای به قرن ۱۷ میلادی برمی‌گردد. در سال ۱۶۶۵، روزنامه‌نویسی به نام ساموئل پپیس گروهی از ماهی‌های کمیاب را در محفظه‌ای شیشه‌ای پر از آب نگهداری می‌کرد. پس از آن، مردم به این کار به چشم یک سرگرمی جالب نگاه کردند و به این شکل بود که نگهداری ماهی در  شن آکواریوم شن اکواریم  رواج پیدا کرد.[۳] نگهداری موجوداتِ آبزی در یک محیطِ مصنوعی توسطِ انسان، به هزاران سال پیش بر می‌گردد. سومری‌ها، ماهی‌ها را قبل از اینکه به مصرفِ غذایی برسانند، در حوضچه‌هایی نگهداری می‌کردند؛ همین کار را مصری‌ها نیز می‌کردند.
تقسیم‌بندی  شن آکواریوم شن اکواریم ‌ها


جنسِ آب (آب شور و شیرین)


دما (آبِ سرد و گرم)


سکنه (جمعیتی، بی مهرگان، گوشتخوار،...)


وسایل مورد نیاز
جرجیا - یکی از بزرگ‌ترین  شن آکواریوم شن اکواریم ‌های عمومی - آمریکا


مخزن، تانک یا همان محفظه  شن آکواریوم شن اکواریم 


پایه برای استقرار و ثابت نگه داشتن  شن آکواریوم شن اکواریم 


شن


دماسنج


وسایل فیلتر و تمیزسازی  شن آکواریوم شن اکواریم  (مانند: فیلتر کفی، گپ، تاپ فیلتر، فیلتر سطلی)


شلنگ اکسیژن، رابط شلنگ‌ها، بست و چسپک


تجهیزات نورپردازی


پمپ آب


بخاری یا حرارت‌دهنده


داروی ضدعفونی یا کاندیشنرهای متعادل‌کننده آب


وسایل لازم برای هوادهی (مانند: پمپ هوا، شلنگ هوا، ترمینال، سنگ هوا)


تزئینات  شن آکواریوم شن اکواریم  مانند صخره، درختچه، نوارهای پهن و باریک، پوستر پشت  شن آکواریوم شن اکواریم  و…


تور صید ماهی

یژگی‌ها و نگهداری

 شن آکواریوم شن اکواریم ‌ها در ابعاد و در طرح‌های گوناگون ساخته می‌شوند و قیمت آن‌ها بستگی به جنس و ضخامت شیشه، لوازم و تزئینات، نوع ماهی‌ها، گیاهان و بعضی فاکتورهای دیگر دارد.

پمپ هوا که یک وسیله ضروری است تا هوادهی در آب انجام شود و اکسیژن آب تأمین شود. پمپ هوا با لرزش خود هوا را به درون لوله‌ای که در ته آن سنگ هوا نصب شده منتقل می‌کند و سنگ هوا هم که در آب قرار دارد اکسیژن را وارد آب می‌کند.


وسیله دیگر بخاری است که باید در دمای ۲۸ یا ۳۰ درجه تنظیم گردد تا ماهی‌ها بتوانند زندگی و رشد مطلوبی داشته باشند و دچار بیماری نشوند.


بخاری‌های  شن آکواریوم شن اکواریم  به دو دسته اتوماتیک و غیر اتوماتیک تقسیم می‌شوند.
داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  باید یک دماسنج قرار داده یا روی شیشه آن نوع چسبنده آن نصب شود تا همیشه از دمای دقیق آب اطلاع داشته باشیم.


وسیله دیگری که برای  شن آکواریوم شن اکواریم  استفاده می‌شود و به زیبایی آن کمک زیادی می‌کند نوعی لامپ مهتابی با نور بنفش، آبی یا سفید است. این لامپ‌ها نه تنها برای زیبایی مهم هستند بلکه برای رشدِ سالم‌تر گیاه‌ها و آبزیانِ داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  ضروری می‌باشند. به‌طورِ معمول باید لامپِ  شن آکواریوم شن اکواریم  حداقل ۶ ساعت در روز رو شن  شن آکواریوم شن اکواریم  مخصوص شن اکواریم ، شن مرجانی ، شن سیلیس ، شن سنگی ، ماسه اکواریم باشد.


هیچگاه نباید  شن آکواریوم شن اکواریم  را با مواد شیمایی مانند مایع ظرفشویی، پودرهای شوینده، صابون، و… شست و فقط با آب و نمک باید شسته شود. البته گاهی برای از بین بردن رسوب‌های ناشی از تبخیر آب می‌توان از تفالهٔ آبلیمو استفاده کرد به گونه‌ای که تفاله‌ها را روی محل رسوب‌های آب قرار داده و پس از چند دقیقه با دستمال پاک کرده و سپس با آب و نمک شست.


برای تزئینات داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  نباید از وسایل تیز، برنده و لوازمی از جنس آهن، مس، آلومینیوم و دیگر فلزاتی که در تماس با آب تجزیه نامطلوب می‌شوند استفاده کرد و اشیاء دارای رنگ و بوی غیر استاندارد نیز می‌تواند به سلامت ماهیان آسیب برساند. می‌توان از سنگ‌های کف رودخانه‌ها و سنگ‌های شسته شده هم برای تزئین استفاده کرد.


راه‌اندازی  شن آکواریوم شن اکواریم  آب شیرین[۴]


پس از تهیه وسایل فوق ابتدا داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  را به خوبی شسته (جهت از بین بردن هر گونه آلودگی احتمالی)  شن آکواریوم شن اکواریم  را بر روی پایه مورد نظر مستقر نموده (پیشنهاد می‌شود بین  شن آکواریوم شن اکواریم  و سطح پایه از یونولیت استفاده شود انتخاب قطر یونولیت بستگی به میزان وزن  شن آکواریوم شن اکواریم  و حجم آب آن دارد که به‌طور استاندارد از ۱ الی ۳ سانت مورد استفاده قرار می‌گیرد) فیلترهای کفی را بسته به اندازه کف  شن آکواریوم شن اکواریم  نصب نموده و شن‌های از قبل شسته شده را بر روی فیلتر کفی ریخته تا سطحی صاف را فراهم سازد سپس شلنگ‌های ارتباطی را جهت انتقال هوا به فیلتر کفی و نیز سنگ هوا منتقل نمود. جهت زیباسازی دکور داخلی  شن آکواریوم شن اکواریم  می‌توان از وسایل تزئینی مانند سنگ، گیاه و……. استفاده نمود، باید در نظر داشت که این وسایل مانعی برای شنا کردن ماهیان در داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  نباشد. پس از اتمام این مرحله از کار می‌توان شروع به آب‌گیری  شن آکواریوم شن اکواریم  نمود. توضیح:پس از آب‌گیری  شن آکواریوم شن اکواریم  می‌بایست شرایط مناسب آب را فراهم کرد.
کلر زدایی آب: جهت کلر زدایی می‌توان از محلول‌های ضد کلر مطابق دستور درج شده بر روی محلول استفاده نمائیم (در صورت عدم دسترسی به محلول پس از گذشت ۲۴ ساعت کلر داخل آب از بین رفته و قابل استفاده می‌باشد.


نکته: بهتر است برای بالا بردن کیفیت آب و اطمینان خاطر با محلول‌های ضدعفونی آب را ضدعفونی نمود.
تنظیم دمای آب: درجه دمای آب  شن آکواریوم شن اکواریم  بسته به نوع ماهی‌های آن تنظیم می‌گردد که این دما بسته به تحمل ماهی بین ۲۴–۲۸ درجه متغیر است.


هوادهی جهت تنظیم اکسیژن داخل آب شلنگ اصلی خارج شده از  شن آکواریوم شن اکواریم  را به ترمینال پمپ هوا وصل نموده و مقدار هوای مورد نیاز هر یک از وسایل داخل  شن آکواریوم شن اکواریم  را تنظیم می نمائیم.


برای رهاکردن ماهی در  شن آکواریوم شن اکواریم  هیچگاه نباید عجله کرد زیرا  شن آکواریوم شن اکواریم ی که تازه چسب می‌خورد حاوی گازهای ناشی از چسب می‌باشد و قبل از وارد کردن ماهی‌ها به داخل  شن آکواریوم شن اکواریم ، باید چندین بار آن را آب نمود و شست، و سعی کرد از ماهی‌های ارزان قیمت شروع کرد تا سیکل ازت آب کامل گردد.


نکته‌ای که باید هنگام تهیه  شن آکواریوم شن اکواریم  به آن توجه شود این است که قبل از اینکه ماهی را بخرید باید  شن آکواریوم شن اکواریم  را حدوداً ۴ روز قبل بخرید و درون آن را آب بریزید و پمپ هوا را هم درون آن بگذارید تا طی این مدت هوادهی انجام شود و هم چنین گازهای محلول در آب مانند کلر از بین بروند. در ضمن باید حباب‌های ریزی را که روی شیشه  شن آکواریوم شن اکواریم  تشکیل شده را با وسیله‌ای از بین برد تا ماهی‌ها از بین نروند.[نیازمند منبع]


کاشت گیاه


استفاده از گیاهان مختلف آبزی علاوه بر جلوه و زیبایی خاصی که به  شن آکواریوم شن اکواریم  می‌دهند باعث طبیعی تر شدن فضای  شن آکواریوم شن اکواریم  می‌شود و در بهداشت، سلامتی و تصفیه  شن آکواریوم شن اکواریم  بسیار مؤثر است. گیاهان  شن آکواریوم شن اکواریم  در کل به سه دسته تقسیم می‌شوند: گیاهان رو آبی، میان آبی و زیر آبی. معروفترین و کاربردی‌ترین آن‌ها عبارتند از: کریپتون، کابومبا (شویدی)، گندمی، سیوی، دم گربه‌ای، پشت قرمزی، برگ آتشین و …[۵]
ماهیان آب شیرین


تنوع ماهیان آب شیرین بسیار است که در رده‌های مختلف خانواده، زیر خانواده و گونه تقسیم‌بندی شده‌اند و تعدادی از آن‌ها برای نگهداری در  شن آکواریوم شن اکواریم  مناسب هستند که معمولاً در ۲ نوع گیاه‌خوار و گوشتخوار معرفی می‌شوند، معروفترین آن‌ها عبارتند از: گلدفیش، آنجل، گوپی، مولی، پلاتی، سیچلاید، دیسکاس، تایگر، بارب، شارک، گورامی، فایتر، اسکار، پنگوسی، نایف، سیلور آروانا، اسکات، پیرانا، کریدوراس و…[۶]
ماهیان آب شور


تنوع ماهیان آب شور نیز خیلی زیاد است که در رده‌های مختلفی تقسیم‌بندی شده‌اند و نسبت به ماهیان آب شیرین زیباتر و نگهداری آنان سخت‌تر است تعدادی از آن‌ها برای نگهداری در  شن آکواریوم شن اکواریم  پرورش یافته‌اند، معروفترین آن‌ها عبارتند از: دلقک ماهی، بَسلت، دمسل، کاردینال، پافر، بلنی، رس، تفنگدار، فلاندر، لب شیرین، کرومیس، انگلر، اسبک، انتیاس، گروپر، پروانه ماهی، سفره ماهی و…[۷]
ماهیان گیاه‌خوار[۸]


ماهی‌های گیاه‌خوار، ماهی‌هایی هستند که از گیاهان برای تغذیه و رشد خود استفاده می‌کنند. گوپی، گورامی و مولی از جمله ماهیان گیاه‌خوار هستند. ماهی‌های گیاه‌خوار در طبیعت، در تمام روز مشغول چریدن در میان گیاهان آبزی و جلبک‌های دریایی هستند و با استفاده از گیاهان و جلبک‌ها می‌توانند شکم خود را سیر کنند.
ماهیان گوشتخوار[۹]


ماهی‌های گوشتخوار، ماهی‌هایی هستند که از پروتئین برای تغذیه و رشد خود استفاده می‌کنند. اسکار، نایف، سیچیلاید، پرت و پنگوسی از جمله مقاوم‌ترین ماهی‌های گوشتخوار هستند. ماهی‌های گوشت‌خوار در صورتی که ماهی دیگری در دهانش جا بشود قطعاً آن را خواهد بلعید!


برترین برند اجرای  شن آکواریوم شن اکواریم  در ایران با نام تجاری AQUA STAR


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی