شهربازی

شهربازی

شهربازی

تجهیزات شهربازی انواع شهربازی

شهربازی به مراکزی گفته می‌شود که دارای تجهیزات و وسایل سرگرم‌کننده است

و این وسایل موجب تفریح و به‌وجود آورنده احساسات هیجان انگیز، ترس، شادی و رضایت برای مردم می‌باشد. شهربازی از اماکن عمومی است که خانواده‌ها و همه افراد به آنجا مراجعه می‌کنند و از امکانات و وسایل آن نظیر زمین‌های بازی، پارکها و … در کنار سایر خدمات دیگر بهره می‌برند.


نام تاسیسات شهربازی

تمامی وسایل شهربازی به ۲ دسته وسایل سنگین و سبک شهربازی تقسیم می شوند.


چرخ و فلک شهربازی روباز

یکی از وسایلی که در شهربازی ها خیلی مورد توجه قرار می گیرد وجود همین چرخ و فلک های شهربازی است. از بزرگترین تاسیساتی که وجود دارد و از دیرباز طرفدار های زیادی داشته است.


کشتی صبا

یکی از جالبترین تاسیسات کشتی صبا می باشد، این نام که گاهی اوقات با نام کشتی صبا کودک مشخص می شود.


این وسیله می تواند ۴۰ تا ۵۰ نفر را در جای خود جای دهد و آن ها را تا ارتفاع ۲۰ متر و با زاویه ی ۷۵ درجه می چرخاند.


ترن هوایی

یکی دیگر از جذاب ترین تاسیسات موردنیاز شهربازی، ترن هوایی است . ترن هوایی نوعی وسیله بازی است که از مسیری ریلی شبیه به راه آهن عبور می کند، استفاده از این وسیله مردم سوار کابین های اتوموبیلی روباز می شوند.


ماشین کوبنده شهربازی

مورد بعدی در لیست وسایل شهربازی ماشین کوبنده است، این بازی طوری طراحی شده که اتوموبیل ها بدون خطری با سرنشین ها برخورد کنند.


سقوط آزاد

یکی از هیجان انگیزترین تاسیساتی که در لیست وسایل شهربازی وجود دارد drop tower است که با نام های ((برج سقوط )) و ((سقوط آزاد)) هم شناخته می شود . ماجراجویی و هیجان درست از زمانی که افراد روی این صندلی ها می نشینند آغاز می شود.


سفینه ی فضایی

یکی از تجهیزات که در لیست محصولات شهربازی قرار می گیرند ، وسیله ای است که در ایران با نام سفینه های فضایی معروف هستند.


فریزبی

مورد بعدی قصد دارم به خدمت شما عرض کنم دستگاه فریزبی است.


این دستگاه نوعی دستگاه تفریحی دایره ای شکل است که با حرکات آونگ مانند به جلو وعقب می چرخند.

بازیهای آبی شهربازی

انواع مختلفی از بازی‌های آبی وجود دارد و هر کدام از این بازی‌ها ممکن است وسایل شهربازی مخصوص به خود را نیاز داشته باشد. برای به کار بردن بازی‎های آبی در شهربازی، برخی از افراد یک پارک را تنها به این بازی‎ها اختصاص می‌دهند و یا گاهی بخشی را در شهربازی خود برای چنین بازی‌هایی آماده می‌کنند.

در لیست وسایل شهربازی، دستگاه‌های زیادی برای راه‌اندازی بازی‌های آبی وجود دارند، یک مثال بارز آن، قایق‌های کوبنده هستند. قایق‌های کوبنده معمولا در لیست وسایل شهربازی پارک‌های آبی قرار دارند.


این تاسیسات شهربازی معمولا از درون لوله‌هایی که از اب پر شده‌اند حرکت می‌کنند و امکان کنترل این وسایل توسط افرادی که سوار آن شده‌اند، وجود دارد. برخی از این قایق‌ها موتورهای برقی، برخی موتورهای بنزینی و بعضی از قایق‌های کوبنده هم موتورهای پدالی دارند.


بیش‌تر این وسایل برای مقابله با حریفان خود، دارای اسلحه‌های آب‌پاش هستند. علاوه بر پارک‌های آبی، از قایق‌های کوبنده در کارناوال‌ها ، مراکز تفریحی خانوادگی و نمایشگاه‌ها هم استفاده می‌شود.


بازی پارک آبی


تاسیسات شهربازی سرپوشیده 

شهربازی‌های روباز به خاطر در اختیار داشتن فضای گسترده‌تر، امکان استفاده از تاسیسات شهربازی بزرگ‌تری را هم دارند. البته محدودیت فضای شهربازی‌های سرپوشیده باعث نشده است این مراکز تفریحی کسل‎کننده‌تر از شهربازی‌های روباز باشند.

در شهربازی‌های سرپوشیده وسایل الکترونیکی و مدرنی وجود دارد که طرفداران خود را دارند. از این رو لیست وسایل شهربازی سرپوشیده را هم در ادامه بررسی می‌کنیم. 


به چه دستگاه‌هایی، وسیله‌ی بازی می‌گویند؟ 

دستگاه‌هایی در لیست وسایل شهربازی قرار می‌گیرند که مشخصات زیر را داشته باشند:


آن دستگاه فقط برای بازی کردن ساخته یا تطبیق داده شده باشد.

افراد برای بازی کردن با دستگاه باید هزینه پرداخت کنند، چه به صورت سکه، بلیط یا هر روش دیگر.

نتیجه بازی توسط دستگاه مشخص می‌شود.

برنده‎ی بازی می‌تواند به عنوان جایزه دوباره فرصت بازی کردن داشته باشد، یا جایزه‌ی غیر پولی دریافت کند.

لیست وسایل شهربازی سرپوشیده

دستگاه‌های واقعیت مجازی

یکی از محصولات شهربازی سرپوشیده، دستگاه‌های واقعیت مجازی هستند. دستگاه‌های واقعیت مجازی با استفاده از یک محیط مصنوعی سه بعدی برای بازیهای رایانه‌ای شبیه سازی می‌کنند.


محیط‌های واقعیت مجازی با نرم‌افزار VR ایجاد می‌شوند و به گونه‎ای در اختیار کاربر قرار می‎گیرند که از دنیای واقعی برتری داشته باشند. این دستگاه‌ها نوعی تعلیق در ناباوری افراد ایجاد می‌کنند و با این کار موجب می‌شوند تجربه‌ی کاربر از محیط مصنوعی به واقعیت نزدیک‌تر شود.

هوریکن

یکی دیگر از بازی های لیست وسایل شهربازی ، طوفان یا هوریکن است. این وسیله ابتدا در سال ۱۹۹۱ توسط فرانک هربرت و همکارانش در کشور آمریکا ساخته شد.


تاب زنجیری

یکی از تاسیساتی که معمولاً در پارک های تفریحی ایران هم دیده می شوند تاب هایی هستند که حالتی چرخ و فلک مانند دارند، از این رو تاب ها را هم در لیست وسایل شهربازی قرارداده ایم.


بازی های آبی شهربازیبه طور کلی می‌توان این اماکن تفریحی را به دو گونه تقسیم بندی کرد:


*شهربازی سرپوشیده


* شهربازی سرباز


که در انواع سرباز آن دستگاههای الکترونیکی و رایانه‌ها وجود دارند، شهربازی ساری از نوع سرباز شهربازی‌ها می‌باشد.


شهربازی ژوپیتر، مجتمع تجاری کوروش

معرفی بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

شهربازی ژوپیتر با داشتن 110 وسیله مهیج و جذاب، محیطی شاد و هیجان‌انگیز برای کودکان و بزرگسالان به وجود آورده و جزو بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران است. اگر برای خرید به مجتمع تجاری کوروش بروید، می‌توانید ساعاتی را به همراه فرزند دلبندتان در شهر بازی ژوپیتر، واقع در طبقه دوم بگذرانید. در این شهربازی علاوه‌ بر دستگاه‌های چرخ و فلک، کاروسل و … بازی‌های کامپیوتری، مینی بولینگ، فوتبال دستی، بسکتبال، دارت، چکش قدرتی و … نیز وجود دارند که شما بزرگسالان عزیز می‌توانید استفاده کنید و خوش بگذرانید. امکانات رفاهی و فودکورت مجتمع کوروش، به محبوبیت شهربازی ژوپیتر افزوده است.

تجهیزات شهربازی


برای ایجاد یک طیف وسیع از تفریحات و سرگرمی‌ها و همچنین ایجاد احساسات مختلف برای افراد مراجعه کننده، معمولا اجزای شهربازی قسمت‌های مختلفی دارند.


از جمله بخش هایی که در شهربازی‌ها وجود دارند عبارتند از:


ترن هوایی: ترن هوایی خط آهنی معمولا طولانی است که در قسمت هایی از مسیر خود دارای پیچ و انحراف با شیب کم و زیاد است. البته در ساخت این ترن‌ها باید بسیار دقت شود تا وسایل سواری روی ترن از رده خارج نشوند. ترن هوایی بیشتر در شهر بازی‌ها بکار می‌رود و از محبوب‌ترین تجهیزات سواری می‌باشد.


 تاب شهربازی: از جمله وسایل دیگری که باعث جذابیت شهربازی‌ها می‌باشد، تاب شهربازی است. بگونه‌ای که چندین تاب از یک سقف گردان آویزان شده‌اند و این سقف شروع به حرکت می‌کند و تفریح‌کنندگان را در هوا می‌چرخاند.


 چرخ و فلک: همانطور که بیشتر شما در هر شهر بازی این وسیله را می‌بینید، این وسیله بزرگ چرخ و فلک از نوع افقی آن می‌باشد. این نوع چرخ و فلک‌ها به صورت‌های گوناگون می‌باشند. معمولا چرخ و فلک‌ها صندلی هایی به شکل ساده یا اسب مانند دارند و افراد روی آن می‌نشینند تا چرخ و فلک به صورت عمودی از پایین به بالا برود و یک حرکت دایره‌ای انجام دهد.


 غرفه‌ها و مغازه ها: معمولا ما در هر شهربازی غرفه‌ها و مغازه هایی می‌بینیم که بخشی از آنها مواد غذایی و تنقلات می‌فروشند ولی بعضی دیگر در قبال دریافت هزینه ای، شما را به چالش می‌کشند و در صورت برنده شدن، می‌توانید از جوایزی که برای برندگان در نظر گرفته اند، بهره‌مند شوید.


تونل‌ها و سرسره‌ها: این سرسره‌ها یکی از بخش‌های اصلی شهربازی به حساب می‌آیند. معمولا این قسمت به صورت آبی و یا بدون آب وجود دارد که افراد روی آن با یک شیب کاهشی به پایین هدایت می‌شوند.


 ماشین سواری: معمولا این بخش در شهر بازی‌های سرپوشیده وجود دارد. چندین ماشین‌های ساده با یک فرمان وجود دارند که روی یک سطح خاص توسط فرمان هدایت می‌شوند.


 تونل‌های وحشت: برای ایجاد حس ترس و وحشت به شرکت کنندگان، معمولا تونل‌ها سرپوشیده و تو در تویی با عرض‌های کم ایجاد می‌شوند که در آن کاراکتر‌ها و عروسک‌های ترسناکی وجود دارند. این عروسک‌ها به صورت ناگهانی و غیر ناگهانی روی صحنه می‌آیند و باعث ترسیدن شرکت‌کنندگان می‌شوند.


قلعه سحرآمیز، پارک ارم

معرفی بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

برای اکثر مردم تهران، پارک ارم یادآور دوران کودکی‌شان است و با رفتن به این شهربازی خاطراتشان زنده می‌شود. امروزه، در این مجموعه یک شهربازی سرپوشیده به نام “قلعه سحرآمیز” ساخته شده است که با داشتن انواع بازی‌های مهیج و متنوع پذیرای گروه‌های سنی مختلف است. بیش از 120 بازی را در قلعه سحرآمیز می‌توانید تجربه کنید. این شهربازی سرپوشیده داخل مرکز خرید قرار نگرفته است و دارای فضایی متفاوت و خاص است. اگر دوست دارید فرزندتان خاص‎‌ترین بازی‌ها را تجربه کند و استعدادهایش شکوفا گردد، حتما او را به قلعه سحرآمیز پارک ارم ببرید. اولین صخره‌نوردی متحرک ایران در این شهربازی سرپوشیده قرار دارد.

بزرگ‌ترین شهربازی‌های ایران

ان تایم، مجتمع پالادیوم

معرفی بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

یکی از مجتمع‌های تجاری معروف تهران، مرکز خرید پالادیوم است که خدمات ویژه متنوعی به مشتریان ارائه می‌دهد. در این مجتمع کودکان و بزرگسالان می‌توانند در شهربازی فان تایم اوقات خوش و هیجان‌انگیزی سپری کنند. گفتنی است که فان تایم با محدوده‌ای 300 متر مربعی و داشتن 51 بازی متنوع، یک شرکت بین‌المللی است و در کشورهای دیگر نیز شهربازی‌هایی را راه‌اندازی کرده است. در کنار لذت از بازی در فان تایم، می‌توانید از کافه رستوران‌های پالادیوم برای صرف وعده غذایی خاص و خوشمزه استفاده کنید.


آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه سوم

از بزرگترین شهربازی‌های ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


 پارک ارم تهران

فان تایم، ارگ تجاری تجریش

معرفی بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

شرکت بین‌المللی فان تایم پس از راه‌اندازی شعبات متعدد در ترکیه، به ایران آمد و یکی از شعبه‌هایش را در ارگ تجاری تجریش به راه انداخت. وسعت فان تایم ارگ تجاری تجریش 2000 مترمربع است و دارای 115 بازی مهیج می‌باشد. طراحی داخلی این شهربازی متعلق به آقای ایمان مقصودی، یکی از طراحان ایرانی بین‌المللی است و بسیار جالب توجه می‌باشد. از امکانات شهربازی فان تایم می‌توان اتاق گریم، سالن تولد و پارکینگ را نام برد.

 شهربازی پارک ملت مشهد


 شهر رویاهای اصفهان


 قصر بازی رشت


 شهربازی باغلار باغی تبریز


 لونا پارک شیراز


 سرزمین عجایب اصفهان

فان لند، سرزمین شادی الماس هروی

معرفی بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

شهربازی سرزمین شادی (Fun Land) در اردیبهشت سال 1394 در مجتمع بزرگ هروی راه‌اندازی شد. این شهربازی با وسعت 3000 مترمربع در سه طبقه ساخته شده و دارای 250 دستگاه بازی می‌باشد. واحد عکاسی، سالن تولد و اتاق گریم از امکانات جذاب این شهربازی هستند. می‌توانید درکنار فرزندتان اوقات خوش و به یادماندنی در محیط شهربازی فان لند داشته باشید.


آدرس: تهران، میدان هروی، مجتمع تفریحی، ورزشی و تجاری الماس هروی، طبقات سوم، چهارم و پنجم


ساعات دسترسی: 10:30 تا 23:00


شهربازی امیر، مجتمع تجاری امیر

معرفی بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

مجتمع تجاری امیر در حوالی منطقه سبلان محیطی مناسب جهت سرگرمی خانوادگی است. شهربازی امیر با وسعت 3000 متر در 2 طبقه ساخته شده است و با داشتن 150 مدل بازی متنوع فضایی پرهیجان در اختیار کودکان و بزرگسالان قرار می‌دهد.


آدرس: تهران، خیابان شهید مدنی، تقاطع سبلان، بالاتر از سینما شاهد، مجتمع تجاری امیر


ساعات دسترسی: 10:00 تا 23:30


تلفن: 0217698635- 77698612


سرزمین عجایب، مجتمع تجاری تیراژه

معرفی بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران

سرزمین عجایب، یکی از بهترین شهربازی های سرپوشیده غرب تهران است و از زمان تأسیس طرفداران مخصوص خود را دارد. این مجموعه برای اولین بار سیستم کارتی را وارد ایران کرد و تمام فناوری‌های روز را در شهربازی به کار می‌گیرد. در این شهربازی 140 دستگاه بازی وجود دارد که شامل دستگاه‌های تیکتی، چرخشی، جایزه‌ای، چنگکی، حرکتی و … هستند. ازجمله بازی‌هایی که کودکان و بزرگسالان می‌توانند در این مجموعه انجام دهند عبارت‌اند از: چرخ و فلک، قطار، ماشین و موتور کوبنده، سفینه، سفر هوایی، سفر دریایی، هواپیما، بالن، مینی بولینگ، تیراندازی، ماشین فرفره، شبیه سازها، سه‌گا، رالی، ایرهاکی دربی، سرزمین ماجراجویان و ….


آدرس: تهران، میدان پونک، بلوار اشرفی اصفهانی، بعد از پل همت، مرکز خرید تیراژه، طبقه سوم


ساعات دسترسی: 14:00 تا 1:00

 شهربازی لاله زاهدان


 هپی لند مشهد


 کلوپ پاندا مشهد


 شهربازی رامسر


 شهربازی ساری

محتویات

شهربازی ارم

آدرس شهربازی ارم :

سرزمین عجایب

آدرس سرزمین عجایب :

پارک آب و آتش

آدرس پارک آب و آتش :

پارک ژوراسیک تهران

آدرس پارک ژوراسیک تهران :

شهر بازی چمران ( بولینگ عبدو)

آدرس شهر بازی چمران ( بولینگ عبدو ) :

فان تایم ، مجتمع پالادیوم

آدرس فان تایم ، مجتمع پالادیوم  :

فان تایم، ارگ تجاری تجریش

آدرس فان تایم، ارگ تجاری تجریش :

شهربازی امیر، مجتمع تجاری امیر

آدرس شهربازی امیر، مجتمع تجاری امیر :

یکی از مکان های هیجان انگیز در پایتخت کشور عزیزمان ایران، شهربازی ها هستند که مورد استقبال مردان وزنان و بخصوص بچه ها است. این مکان روزی فوق العاده را به همراه خانواده برای شما به ارمغان می‌آورد. پیشنهاد ما به شما این است که برای گذراندن یک روز بدون دغدغه به این شهربازی ها سری بزنید. در این مقاله بهترین شهر بازی های تهران را معرفی می‌کنیم پس با مجله گردشگری تاریخ ما همراه باشید.


شهربازی ارم

پارک ارم که شهربازی ارم هم در آن قرار دارد، از سال ۱۳۵۰ کارش را شروع کرده و بعد از انقلاب با اضافه شدن وسایل بازی، بزرگترین شهربازی تهران لقب گرفته. سه شهربازی با ۷۴ دستگاه باعث شده به کسی در این شهربازی بد نگذرد و جز آن باغ وحش این پارک هم از مراکز تفریحی مناسب کودکان است، ضمن اینکه دریاچه‌ای برای قایق‌سواری و سالن سرپوشیده بازی به خصوص برای وقت‌هایی که هوا سرد است، دارد.


عکس پارک ارم تهران با وسعتی بیش از ۷۲ هکتار، بزرگ‌‌ترین پارک ایران است. %d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86 Tarikhema.org

پارک ارم تهران با وسعتی بیش از ۷۲ هکتار، بزرگ‌‌ترین پارک ایران است.

آدرس شهربازی ارم :

کیلومتر ۵ اتوبان تهران- کرج، نرسیده به استادیوم آزادی، روبروی نمایشهای هوایی


این مجموعه در اوایل دهه ۱۳۵۰ خورشیدی به وسیله رحیم علی خرم تأسیس شد و پارک خرم نامیده می‌شد، پس از انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 این پارک مصادره و به تملک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی درآمد.

این مجموعه در اوایل دهه ۱۳۵۰ خورشیدی به وسیله رحیم علی خرم تأسیس شد و پارک خرم نامیده می‌شد، پس از انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ این پارک مصادره و به تملک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی درآمد.

سرزمین عجایب

بهار و تابستان فصل شهربازی رفتن است و در پاییز و زمستان آنقدری شهربازی‌های روباز طرفدار ندارند، برای همین هم در فصل‌های سرد سال، آنهایی که به دنبال تفریح‌اند، یا سرگرمی جایگزینی پیدا می‌کنند یا راهی شهربازی‌های سرپوشیده می‌شوند.


شهربازی سرزمین عجایب که به آن واندرلند هم می‌گویند، با اینکه زیاد بزرگ نیست، اما برای هر سنی بازی‌ای  دارد و نکته مثبتش این است که بالای مرکز خرید قرار گرفته.


جز قسمت بولینگ که بیشتر برای بزرگترها جالب است، وجود وسایل بازی و قسمتی که شبیه هواپیما درست شده، بازی‌های کامپیوتری، گریم کودک، باجه فروش لوازم شعبده بازی، اتاقک عکسبرداری فوری و اتاق تولد کودک، می‌تواند برای بقیه هم جذاب باشد.


 ماشین کوبنده، موتور کوبنده، سفینه گردان، قطار، چرخ و فلک، سفر دریایی، سفر هوایی، بالن، هواپیما، ماشین فرفره، مینی بولینگ، تیراندازی لیزری، تیراندازی باکلت و شبیه سازها، ایر هاکی دربی، سه گا، رالی، سرزمین ماجراجویان و .... از جمله بازی های این شهربازی هستند.

ماشین کوبنده، موتور کوبنده، سفینه گردان، قطار، چرخ و فلک، سفر دریایی، سفر هوایی، بالن، هواپیما، ماشین فرفره، مینی بولینگ، تیراندازی لیزری، تیراندازی باکلت و شبیه سازها، ایر هاکی دربی، سه گا، رالی، سرزمین ماجراجویان و …. از جمله بازی های این شهربازی هستند.

آدرس سرزمین عجایب :

فلکه دوم صادقیه، بلوار اشرفی اصفهانی، قبل از پل شهید همت، مرکز خرید تیراژه


پارک آب و آتش

پارک آب و آتش یکی از پارک های تقریبا جدید تهران بوده که در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرده است.


این پارک مجموعه ای امکانات تفریحی و مفرح بوده و می توان روزی خاطره انگیز و فراموش نشدنی را با حضور در این پارک تجربه کرد.


در پارک آب و آتش امکان سوار کاری برای بازدیدکنندگان فراهم شده و از این بابت به عنوان نخستین پارک در تهران شناخته می شود.


عکس این پارک در تاریخ ۱۳۸۸/۰۴/۱۶ توسط محمد باقر قالیباف شهردار وقت تهران افتتاح شد. %d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86 Tarikhema.org

این پارک در تاریخ ۱۳۸۸/۰۴/۱۶ توسط محمد باقر قالیباف شهردار وقت تهران افتتاح شد.

همچنین به دلیل اینکه در این پارک فواره های آبی ایجاد شده، در فصل تابستان یکی از بهترین مکان ها برای آب بازی بوده و این تفریح به عنوان یکی از جذاب ترین امکانات پارک آب و آتش بشمار می آید.


وجود چندین رستوران، سینما سه بعدی و آمفی تئاتر از دیگر امکانات تفریحی پارک آب و آتش بوده که مجموع این ها در کنار یکدیگر می تواند خالق روزی بیاد ماندنی باشد.


 


بوستان حضرت ابراهیم یا پارک آب و آتش یکی از پارک‌های شهر تهران است.

بوستان حضرت ابراهیم یا پارک آب و آتش یکی از پارک‌های شهر تهران است.

آدرس پارک آب و آتش :

میدان ونک، اتوبان حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک و در ضلع جنوبی اتوبان حقانی


پارک ژوراسیک تهران

یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین پارک های تهران، پارک ژوراسیک بوده که در سال ۱۳۹۲ افتتاح شده و به عنوان یکی از جدید ترین پارک های تفریحی تهران نیز بشمار می آید.


این پارک نخستین پارک موضوعی تهران بوده و می توان در آن به سال های بسیار دورسفر کرده و از نزدیک با ساکنین میلیون ها سال قبل زمین، یعنی دایناسورها آشنا شد.


در این پارک مجسمه های گوناگون از دایناسور ها ایجاد شده و بازدید کنندگان علاوه بر خود دایناسورها می توانند با سن، رژیم غذایی، نوع رفتاری و سایر دانستی ها در خصوص زندگی آنها آشنا شد.


در پارک ژوراسیک تهران تعداد ۲۸ مجسمه متحرک از دایناسورها ایجاد شده که ترکیب آنها با صدا و جلوه های ویژه تجربه خاصی را برای افرادی که در میان آنها قدم میزنن به ارمغان می آورد.


عکس ژوراسیک پارک تهران یا بوستان دایناسورهای متحرک یک بوستان آموزشی، گردشگری و تفریحی در میدان بهرود سعادت آباد تهران است. %d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86 Tarikhema.org

ژوراسیک پارک تهران یا بوستان دایناسورهای متحرک یک بوستان آموزشی، گردشگری و تفریحی در میدان بهرود سعادت آباد تهران است.

آدرس پارک ژوراسیک تهران :

سعادت آباد، انتهی بلوار پاک نژاد، میدان بهروز، بلوار شقایق و پایینتر از پارک پرواز


 


شهر بازی چمران ( بولینگ عبدو)

یکی از مراکز تفریحی سرپوشیده قدیمی تهران شهر بازی بولینگ عبدو هست.شامل انواع دستگاه‌های بازی هیجانی و کامپیوتری، گریم کودکان، سینمای ۴ بعدی … هست.


عکس این مجموعه با نام بولینگ عبدو نیز شناخته می شود و از سال 1342 در تهران فعال است. %d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86 Tarikhema.org

این مجموعه با نام بولینگ عبدو نیز شناخته می شود و از سال ۱۳۴۲ در تهران فعال است.

آدرس شهر بازی چمران ( بولینگ عبدو ) :

خیابان شریعتی- زیر پل صدر- بولینگ عبدو


 


فان تایم ، مجتمع پالادیوم

مرکز خرید پالادیوم، یکی از مجتمع های تجاری معروف پایتخت است که خدمات خوبی را به مشتریانش ارایه می دهد. این مرکز خرید، شهربازی فان تایم را در خود دارد که فرصت بازی و لمس هیجان را در اختیار کوچکترها و بزرگترها می گذارد. فان تایم یک شرکت بین المللی است و در کشورهای دیگر هم شهربازی هایی را راه اندازی کرده است. این شهربازی محدوده ای ۳۰۰ مترمربعی را در بر می گیرد که ۵۱ بازی متنوع را در خود دارد. در کنار این شهربازی می توانید از امکانات مرکز خرید همچون کافه و رستوران ها هم بهره ببرید.


در کنار این شهربازی می توانید از امکانات مرکز خرید همچون کافه و رستوران ها هم بهره ببرید.

آدرس فان تایم ، مجتمع پالادیوم  :

تهران ، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه سوم


فان تایم، ارگ تجاری تجریش

فان تایم یک شرکت بین المللی است که بعد از راه‌اندازی شعبه های خود در شهرهای ترکیه، به سراغ ایران آمده و یکی از شعباتش را در مرکز تجاری ارگ تجریش راه اندازی کرده است. فان تایم ارگ تجریش ۲۰۰۰ مترمربع وسعت دارد و با داشتن ۱۱۵ بازی متنوع فرصت خوبی برای گذراندن ساعاتی خوش و هیجان انگیز به شمار می رود. طراحی داخلی فان تایم ارگ بسیار جالب توجه است و ار کارهای آقای ایمان مقصودی یکی از طراحان ایرانی بین المللی محسوب می شود. اتاق گریم، سالن تولد و پارکینگ از امکانات این شهربازی به شمار می روند.


اتاق گریم، سالن تولد و پارکینگ از امکانات این شهربازی به شمار می روند.

اتاق گریم، سالن تولد و پارکینگ از امکانات این شهربازی به شمار می روند.

آدرس فان تایم، ارگ تجاری تجریش :

تهران، میدان تجریش، خیابان سعد آباد(ملکی)، مجتمع تجاری ارگ تجریش، طبقه سوم


شهربازی امیر، مجتمع تجاری امیر

اگر در حوالی منطقه سبلان در جستجوی یک تفریح خانوادگی و سرشار از شادمانی هستید، می توانید بر روی مجتمع تجاری امیر حساب کنید. این مجتمع یک شهربازی در خود دارد که فضایی پر هیجان را به شما هدیه می دهد. شهربازی امیر فضایی ۳۰۰۰ متری در دوطبقه است که تا ۱۵۰ مدل بازی را در اختیارتان می گذارد. بسته به سن و محدودیت ها و علایق تان می توانید یکی از دستگاه های بازی را برگزینید و ساعاتی خوش را تجربه کنید.


شهربازی امیر فضایی 3000 متری در دوطبقه است که تا 150 مدل بازی را در اختیارتان می گذارد.

شهربازی امیر فضایی ۳۰۰۰ متری در دوطبقه است که تا ۱۵۰ مدل بازی را در اختیارتان می گذارد.

آدرس شهربازی امیر، مجتمع تجاری امیر :

تهران، خیابان شهید مدنی، تقاطع سبلان، بالا‌تر از سینما شاهد، مجتمع تجاری امیر طبقه ۴ و ۵


 

شهربازی ساری


شهربازی ساری یک از شهربازی ایران و شهر مازندران، شهربازی ساری می‌باشد. شهربازی ساری با توجه به اینکه ساری از پرجمعیت‌ترین شهرستان‌های استان مازندران و با توجه به اینکه شهر ساری یکی از شهر‌های گردشگری ایران هم به حساب می‌آید، ساخته شده است. شهربازی ساری در کنار رود تجن قرار دارد و این باعث شده تا منظره زیبایی داشته باشد. علاوه بر این شهربازی ساری دارای فضای سبز و محیطی باز است که توانایی پذیرش جمعیت بیشتر را دارد. شهربازی ساری امکانات متنوعی مانند چرخ و فلک، آثار هنری به صورت مجسمه و نقاشی‌های دیواری و دیگر امکانات شهر بازی‌ها را دارد. اگر شما در ساری ساکن هستید یا به ساری گذر خواهید کرد می‌توانید برای گذران اوقات خود و ایجاد لحظات خوش از شهربازی ساری بازدید کنید.

راه اندازی شهربازی سرپوشیده چقدر سرمایه می خواهد

راه اندازی شهربازی سرپوشیده چقدر سرمایه می خواهد

نویسنده : شرکت طراحی مهندسی پیچک پویان سازه 0 دیدگاه

راه اندازی شهربازی سرپوشیده چقدر سرمایه می خواهد موقعیت شهربازی و مشاوره شهربازی مهد کودک سرسره بادی تاب قطار گیم کامپیوتریزمینه نحوه احداث شهربازی و براورد قیمت اجرا و میزان فروش شهربازی پس ایرهاکی فوتبال دستی مریگراند قلعه بادی احداث ، ارائه طرح توجیه اقتصادی،بررسی استحکام سازه،معرفی بازی های...

تجهیزات شهربازی

تجهیزات شهربازی

نویسنده : شرکت طراحی مهندسی پیچک پویان سازه 0 دیدگاه

تجهیزات شهربازیانتخاب تجهیزات شهربازی و وسایل  شهربازی و دستگاهها شهربازی انتخاب وسایل شهربازی وتجهیزات شهربازیتجهیزات شهربازی مورد نیاز فضاهای تفریحی به دو بخش دستگاه های شهربازی و ملزومات مورد نیاز آنها وقطعات یدکی این دستگاه ها میباشد و بخش دوم اتوماسیون و سیستم کارتی و مدیریتی شهربازی ...

اجاره انواع لوازم شهربازی

اجاره انواع لوازم شهربازی

نویسنده : شرکت طراحی مهندسی پیچک پویان سازه 0 دیدگاه

اجاره انواع لوازم شهربازیاجاره انواع لوازم شهربازیاجاره انواع لوازم شهربازی ترامپولین . قصربادی . مریگراند . ماشین . است توپ و.... وغیره دستگاه شهربازی ،لوازم شهربازی ،دستگاه های شهربازی ،کشتی کودک ،مری گراند ،بسکتبال ،هلی کوپتر کودک بولینگ ،دستگاه های هاکی دو نفره ،قطار ،تکاندهنده و بازیهای گیمی ،د...

استاندارد شهربازی

استاندارد شهربازی

نویسنده : شرکت طراحی مهندسی پیچک پویان سازه 0 دیدگاه

استاندارد شهربازیاحداث شهربازی استانداردتهران و شهرستان استاندارد شهربازی احداث شهربازی استاندارد استاندارد شهربازی خانه کودک ماشین بازی تاب قطار دستگاه شهربازی سرسره بادی استخر توپ - شهربازی خانه کودک ماشین بازی تاب قطار دستگاه شهربازی سرسره بادی استخر توپ 8   مانع   &...

کارتینگ، زمین کارتینگ، ماشین کارتینگ

کارتینگ، زمین کارتینگ، ماشین کارتینگ

نویسنده : شرکت طراحی مهندسی پیچک پویان سازه 0 دیدگاه

کارتینگ، زمین کارتینگ، ماشین کارتینگکارتینگ یا مسابقه کارتینگ نوعی از ورزش موتوری با خودروهای چرخ‌باز است. این‌گونه خودروهای چهارچرخه کوچک و چرخ‌باز کارت نام دارند.یک پیست کارتینگ در ژاپنبا ماشین‌های کارت معمولاً در مسیرهای کارت‌سواری که در مقیاسی کوچک نسبت به بزرگ‌راه‌های واقعی ساخته می‌شوند مسابقه...

احداث شهربازی

احداث شهربازی

نویسنده : شرکت طراحی مهندسی پیچک پویان سازه 0 دیدگاه

احداث شهربازیمراحل احداث شهربازی و فضا ها تفریحی-ازکجا باید شروع کردبخش هایی ذیل خدمات ماست که علاقمندان میتواندد در هر مرحله با ما همکاری نمایند/ مشاورات اولیه و انتخاب محل احداث شهربازیبرای انتخاب محل احداث شهربازی چه در شهربازی های روباز چه در شهربازی های سر پوشیده باید نکات مهمی در نظر گرفت...

توپ فوتبال حبابی

توپ فوتبال حبابی

نویسنده : شرکت طراحی مهندسی پیچک پویان سازه 0 دیدگاه

توپ فوتبال حبابیفوتبال حبابی، فوتبال صابونی ، قوتبال انسانی توپ فوتبال حبابی پیاده روی رواب  ، حبابی ، فوتبال حیابی ، توپ فوتبال حبابی ، پیاده روی روی آب ، حباب فوتبال حبابی، توپ فوتبال حبابی ، استخر فوتبال حبابی، فوتبال حبابی بادی ، زمین فوتبال حبابیتوپ فوتبال حبابی عرضه شئهمحصولی با...

تجهیز مهد کودک و خانه بازی

تجهیز مهد کودک و خانه بازی

نویسنده : شرکت طراحی مهندسی پیچک پویان سازه 0 دیدگاه

تجهیزات مهد کودک و وسایل بازیتجهیزات مهد کودک و وسایل بازی مهد کودک می تواند تاثیر بسزایی در رشد کودکان داشته باشد . فرزندان ما در مدتی که در مهد کودک ها هستند مشغول بازی و استفاده از وسایل بازیمهد کودک و تجهیزات مهد کودک می باشند و هر چه این وسایل بازی مهدکود...